Apronda yerli otobüs var!

Havaalanlarında uçaklar ile terminal arası yolcuların güvenli ve konforlu taşınması amacıyla kullanılan apron otobüslerini yerli ve milli imkanlarla üreterek sektördeki en önemli açıklardan birini kapatan BMC, Neoport apron otobüsüyle bu alanda dünyanın sayılı üreticileri arasında yer alıyor.

Seri üretim çalışmalarına devam eden BMC, Cumhuriyet’in 100. yılında 7 adet Neoport 14M apron otobüsünü dünyanın en büyük ve en önemli havalimanlarından biri olan İstanbul Havalimanı’nda kullanılmak üzere TGS Yer Hizmetleri A.Ş.’ye teslim etmişti. Haziranda 7 adet daha teslim edilen apron otobüsü ile beraber İGA İstanbul Havalimanı’nda aktif olarak kullanılan Neoport 14M apron otobüsü sayısı 16 adede yükseldi.

Zorlu iklime dayanıklı

Suudi Arabistan’da en modern araç ve otobüs filosuna sahip olan, tüm şirketlere havalimanları içinde ve dışında ulaşım çözümleri sunan SAAS için yüksek sıcaklık ve zorlu iklim şartlarına uygun özel olarak üretilen apron otobüslerinin temmuz ayı itibarıyla Suudi Arabistan havalimanlarında hizmet vermeye başlaması bekleniyor. Neoport, 14 metre uzunluğu, yolcu iniş ve binişler için tam alçak tabanlı her iki yöne de yatabilen özel yapısı ile havaalanı apronlarında rahat bir ulaşım imkânı sağlıyor.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x