Gaziantep’te 315 okul TÜGVA’ya tahsis edildi: Kur’an kursu düzenlenecek

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın yönetiminde olduğu Türkiye Gençlik Vakfı TÜGVA’ya, Gaziantep’in iki ilçesinde 315 okul tahsis edildi. Devlet okullarında TÜGVA’nın hafızları Kur’an kursu düzenleyecek.  

BirGün’den İsmail Arı’nın haberine göre, TÜGVA Gaziantep İl Temsilciliği 12 Haziran 2024 tarihinde Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne başvurarak, okulların yaz okulları düzenlenmesi için tahsis edilmesini istedi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü ise “TÜGVA ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan, sosyal, kültürel, sportif faaliyetler ile bilim ve sanat faaliyetlerinin yapılmasına ilişkin ‘Eğitimde İş Birliği Protokolü’ çerçevesinde, TÜGVA Yaz Okulu Projesi kapsamında; Kuran-ı Kerim, siyer-i nebi, ibadet, kitap okuma, sportif ve sosyal etkinlikler düzenlenmesi müdürlüğümüzce uygun görülmektedir” diye yanıt verdi. Ayrıca yazıda Gaziantep Vali Yardımcısı’nın da “olur”unun yer aldığı görüldü.

Şehitkamil ve Şahinbey ilçelerinde bulunan toplam 315 ilkokul, ortaokul ve lise TÜGVA’nın kullanımına bırakıldı. TÜGVA tarafından belirlenen “eğitmen” adı altındaki 178 hafız ile imam hatip mezunun görevlendirmesinin de Halk Eğitim Merkezi üzerinden yapılacağı ifade edildi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x