İlk gördüğünüz şey nasıl bir zihin gücüne sahip olduğunuzu ortaya çıkaracak

İnsan beyni sağ ve sol olmak üzere iki ana bölümden oluşur. Bu iki bölümde birbirinden farklı çalışır ama birbirinden bağımsız değildir. Beynin bu bölümleri, öğrenilen bilgiyi ya da görseli ne şekilde işleyeceğine karar verir.

Beynin hangi tarafı daha baskın ve aktif ise bilgi orada işlenir. Haber7.com ekibi olarak iç gözlem yapmanıza yardımcı olacak bir test hazırladık. Resimde gördüğünüz ilk şey nasıl bir zihin gücünüz olduğunu ortaya çıkaracak.

İLK NE GÖRÜYORSUNUZ?Yukarıda yer alan görsele bakın ve ilk görüşte gözünüze çarpan hayvanın ne olduğuna karar verin. Resimde gördüğünüz ilk hayvan nasıl bir zihin gücüne sahip olduğunuza ve zihninizin nasıl çalıştığına dair size bilgi verecek.

Siz bu resme baktığınızda ilk hangi hayvanı gördünüz? Hadi gelin resme baktığınızda gördüğünüz ilk hayvanın yorumunu birlikte öğrenelim.

KAPLAN BAŞI GÖRENLERResme ilk bakışta kaplan başı mı gördünüz? O zaman sizin beyninizin sol yarım küresi sağ tarafa göre daha baskın demektir. Bu durumda siz analitik zekâsını daha sık kullanan birisiniz. Çok hedef odaklı ve organize bir kişiliğiniz var.

Günlük hayatta karşılaştığınız problemlere karşısında oldukça mantıklı, hesaplayıcı ve objektif bir yaklaşım sergiliyorsunuz. Bir karar vermeden önce her şeyiyle ölçüp biçerek çok düşünerek veriyorsunuz. Oldukça kararlı davranma eğilimindesiniz.

Kendi kararlarınızı kendiniz ölçüp biçerek aldığınız için bazen çevrenizden gelen görüşleri dinlemeniz de faydalı olabilir. Bazı durumlarda biraz alçakgönüllü olmayı unutmayın.

Resimde ilk bakışta kaplan başı gören kişiler genellikle planlı, kesin kararlar alan, mantık doğrultusunda ilerleyen, mantıksal zekâsı yüksek, gerçekçi kişilik özelliklerine sahiptir.

AĞAÇ DALINA ASILI MAYMUN GÖRENLERResme ilk baktığında bir ağacın dalına asılmış maymun mu gördünüz? O zaman sizin de beyninizin sağ yarım küresi daha baskındır. Yenilikçi, fikirlerle dolu ve yaratıcı düşünen bir kişisiniz. Karşınıza çıkan sorunlara eleştirel düşünceden daha çok sezgisel olarak yaklaşırsınız. Sezgilerinize her şeyden çok güvenirsiniz ve onlar sizi asla yanıltmaz.

Hayatta karşınıza çıkan her sorunun ve engelin size bir ders verdiğini, yaşantınızda bir şeyleri fark etmeniz için bir işaret olduğunu düşünürsünüz. Sizin için bir yola çıkmak için adım atmak ve o yolda ilerlemek hedefe varmaktan daha önemlidir.

Tam bir hayalperestsiniz. Ancak bazen gerçek dünyayı da hatırlamanız gerekebilir. Etrafınızdaki dünyanın da gerektirdiği şartlara göre hareket etmeniz gerekir.

Resimde ilk bakışta ağaç dalında asılı bir maymun gören kişiler genellikle dürtüleriyle hareket eden, duygusal, yaratıcı ve sanatsal düşünceye sahip, sezgilerine güvenen, hayalperest kişilik özelliklerine sahiptir.

Beyninizin sağ ve sol kısımlarından birinin diğerinden baskın olması diğerinin çalışmadığı anlamına gelmez. Peki, siz resme ilk bakışta bir kaplan başı mı yoksa ağaç dalına asılmış maymun figürü mü gördünüz? Yorumlarda bizimle paylaşın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x