Spor dünyası Odatv’nin haberini tartışıyor: “İzmir Grubu” skandalı

Eşi VAR Hakemi Hakan Ceylan’ın kendisini eski MHK Başkanı Lale Orta ile aldattığı iddiasıyla boşanma davası açan İzmirli Leyla Ceylan, Türk futbolunda bomba etkisi yaratacak iddialar ortaya atmıştı.

Odatv’nin duyurduğu habere göre, VAR Hakemi Hakan Ceylan’ın eşi Leyla Ceylan’ın avukatı Didem Özkardeş, “FIFA, liste için Türkiye’den 3 hakem ismi istiyor. Sonra FİFA’ya VAR hakemi, video hakemi gönderiyorum sana diye 3 isim veriliyor. Türkiye’nin kontenjanı 3 kişi. Şimdi bu isimler verildikten sonra FIFA’nın verdiği tarihler arasında gönderilen hakem listesindeki isimlerin sağlık kurulu raporu almasını istiyor. Ancak isimleri verilen hakemler bu tarihi kaçırıyor. Bu Hakemler arasında Hakan Ceylan da var. Bütün hakemlerin atamasını yapan, Ali Koç’un ‘İzmirli bir grup var, terör estiriyorlar’ dediği grup…” açıklamasını yapmıştı.

“İZMİR GRUBU” NEDİR

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, bir televizyon kanalaına yaptığı açıklamada İzmirli hakem çetesi olduğunu iddia etti. Bu İzmirli hakem çetesi nedeniyle maçların adil yönetilmediğini dile getiren Ali Koç, “İzmir grubu var, dibine kadar gideceğiz. Hani ‘İnlerine gireceğiz’ derler ya. Benim az sürem kaldı başkanlıkta. İzmir grubu için elimden geleni yapacağım. Trabzonspor’un da açıklaması oldu. Bu sezonu konuşuyorum. Dürüst insanlar omuz omuza versin. Bu pisliği temizleyeceğiz. İsterlerse 10 yıl ceza versinler. Hakemler yatarken Fenerbahçe’yi düşünsünler. Trabzonspor’un da sıkıntıları var. Doğru dürüst maç yönetilsin istiyor iki takım. Bu işin kökünü kurutacağız. TFF Başkanı ne istiyorsa yapsın! En son korkacak insanlar biziz” ifadelerini kullandı.

“İZMİR GRUBU”NDA HANGİ HAKEMLER VAR

VAR Hakemi Hakan Ceylan’ın eşi Leyla Ceylan’ın avukatı Didem Özkardeş, “Tolga Özkalfa var. Ondan sonra Tolga Özkalfa’yla Alper Ulusoy konuşuyor. Ulusoy da VAR hakemlerinin en kıdemlisi. İkinci sırada da eşim Hakan geliyor. Hakan diyor ki; ‘Alper bizi FIFA yapacaklar.’ O da ‘Sağlık raporu şeyimizi kaçırdık’ diyor. Hakan da, ‘Sen sus’ diyor. Bunlar sağlık raporlarının hepsini başvuru tarihi geçtikten sonra eski tarihli alıyor. Ali Koç zaten bu isimleri vermişti. Koray Gençerler’in adını veriyor. Hakan’ın adını veriyor, bir de Alper’in adını veriyor. Hepsi doğru.” dedi.

ERMAN TOROĞLU DA MASAYA YATIRDI

Spor yorumcusu Erman Toroğlu programında Odatv’nin gündeme getirdiği “İzmir Grubu”nu konuştu. Torğlu, “Türkiye’deki futbolu bunlar yönetiyor ve yönlendiriyor. Federasyon değil.” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x