Uzman Görüşü: Gözleriniz Bu 3 Altcoin Üzerinde Olsun!

Kripto piyasası, Bitcoin’in 70.000 dolar seviyesindeki önemli desteğini kaybetmesiyle ciddi kan kaybetti. Ancak, bu gerilemeye rağmen, yatırımcılar halving olayı gibi yükseliş katalizörlerinin geleceğini öngörüyor. Bununla birlikte, mevcut piyasa koşullarına rağmen, birkaç altcoin önümüzdeki hafta gösterecekleri performans açısından dikkat çekmeye devam ediyor. Bu bağlamda kripto uzmanı Justinas Baltrusaitis, izlenmeye değer üç altcoin paylaşıyor.

İlk sıradaki altcoin: Toncoin (TON)

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Toncoin, son haftalarda dikkatleri üzerine çekti. TON, haftalık zaman diliminde %25’lik bir kazanç kaydetti. Bu süreçte, en büyük kripto para birimlerinden biri haline geldi. Altcoin, Cardano’yu geride bırakarak 11 Nisan’da 7,63 dolar ile zirveye çıktı. Tokenin gelecekteki performansı, genel piyasa düşüşüne rağmen yukarı yönlü ilerleyip ilerlemeyeceği konusunda merak uyandırıyor.

TON yatırımcıları, The Open Network ile biyometri şirketi HumanCode AI arasındaki işbirliği gibi temel unsurlara odaklanacak. Şirket, 5 milyon dolarlık bir teşvik programı başlattı. Böylece, TON’da kaydolmak isteyen kişilere avuç içi taramalı bir sistem armağan etti. Ayrıca, The Open Network’s Foundation, DeDust ve Ston.fi gibi platformlardaki meme coin yatırımcılarına 300.000 TON dağıttı. Bu gelişmeler, TON üzerindeki etkiyi gözlemlemek açısından ilginç olacak.

İkinci sırada orijinal meme coin’i Dogecoin (DOGE) var

Dogecoin, Bitcoin fiyatlarının düşmesiyle birlikte diğer meme kripto coin’leri arasında da düşüşe öncülük ediyor. Bitcoin’in değerindeki düzeltme önümüzdeki hafta yatırımcıların ana gündemi olacak. Bu durumun yatırımcıları Dogecoin alımına teşvik etmesi mümkün. Ancak, artan satış baskısının altcoin fiyatını düşürmesi de olası. Dolayısıyla daha fazla düşüş de masada kalmaya devam ediyor. Dogecoin, meme coin sektöründeki konumunu geri kazanmayı hedefliyor. Çünkü, geçtiğimiz hafta DOG ve DEGEN trader sayısı bakımından Dogecoin’i geçti.

Meme coin’leri haftalık trader sayısı. Kaynak: IntotheBlock

Bu arada, Dogecoin’in fiyatı 0,15 dolarlık önemli bir destek seviyesinin üzerinde kalmaya devam ediyor. Bu destek eşiği önemli bir satın alma fırsatı sunuyor. Ayrıca, DOGE’nin yukarı yönlü ivmesi için bir fırlatma rampası olması mümkün. Dogecoin’in kısa vadeli fiyat hareketlerinin izlenmesi, token artan volatiliteye duyarlı olabileceğinden çok önemli. Bu dalgalanma, DOGE’yi içeren balina işlemlerindeki artışla daha fazla ortaya çıkıyor. Örneğin, Whale Alert, 150 milyon, 100 milyon ve 74 milyon DOGE içeren üç önemli işlemi ortaya çıkardı. Bu işlemlerden ikisi Robinhood’dan para çekme işlemi. En küçük miktar ise ticaret platformuna para yatırma işlemiydi.

Son sıradaki altcoin: Ripple (XRP)

XRP’nin kısa vadeli satışları, fiyatını düşürerek 1 dolar seviyesine doğru olan ivmesini etkiliyor. Fiyatı önceki destek bölgesi olan 0.60 doların üzerindeyken, şimdi önemli bir destek seviyesi olan 0.50 doları geçmezse daha fazla düşüş tehdidiyle karşı karşıya. Önümüzdeki hafta, XRP’nin piyasa duyarlılığından uzaklaştığı düşünüldüğünde, daha fazla kaybı durdurup durduramayacağına odaklanılacak.

Kripto analisti Egrag Crypto, XRP’nin teknik analizinde ayılar ve boğalar arasındaki hassas dengeyi vurguluyor. Analist, boğaların XRP’yi mevcut istikrarsız durumundan çıkarma becerisine dikkat çekiyor. Aynı zamanda, Ripple ile SEC arasındaki yasal savaşın gelişmelerini de yatırımcılar takip ediyor. Bu dava, XRP’nin gelecekteki gidişatını ve piyasa duyarlılığını derinden etkileme potansiyeline sahip. Şu anda, XRP günlük ticarette neredeyse %9 değer kaybederek 0.545 dolardan işlem görüyor.

XRP yedi günlük fiyat grafiği. Kaynak: CoinMarketCap

Makaledeki görüşler ve tahminler uzmana ve analistlere ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kriptokoin.com olarak yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x